5 miejsc w internecie z pomysłami na projekty DIY

Bardzo często poszukujemy różnych pomysłów oraz inspiracji na szeroko rozumiane projekty w stylu Zrób To Sam (DIY). Jednak nie tak łatwo jest znaleźć właściwy projekt, czy inspirację w zalewie wielu informacji, na które cięgle natykamy się podczas internetowych poszukiwań. Dlatego postanowiłem w tym artykule przedstawić 5 miejsc w internecie, z których ja czerpię nowe pomysły. Poniżej znajduje się materiał video, który ukazał się na moim kanale YouTube, gdzie dokładnie omawiam każdy serwis i podaję przykłady, jak można z niego korzystać.

Moje miejsca, z których czerpię pomysły oraz inspiracje to:

Instructables

Jest to prawdopodobnie największy portal zawierający poradniki tworzone przez społeczność. Po wpisaniu w wyszukiwarkę słów kluczowych otrzymujemy dziesiątki, a czasem setki różnych tutoriali użytkowników z całego świata, którzy coś zbudowali i chcieli podzielić się tym, jak to zrobili. Dodatkowo od niedawna Instructables tworzy kursy internetowe, które pomagają nam w nauce obsługi narzędzi, czy nowych umiejętności przydatnych do szeroko rozumianego tworzenia. Pod tym linkiem znajduje się pełna lista wszystkich kursów.

Pinterest

Moim zdaniem najlepszym miejscem w internecie na poszukiwanie wszelkich inspiracji jest serwis Pinterest. Jest to ogromna wyszukiwarka, która po wpisaniu interesujących nas słów kluczowych, wyświetla mnóstwo zdjęć lub obrazków związanych z danym tematem. Wielkim plusem Pinteresta jest to, że wyniki wyszukiwania są naprawdę bardzo dobrze dopasowane i nie znajdziemy tam praktycznie niczego, co jest niezgodne z poszukiwanym przez nas tematem (w przeciwieństwie do wyszukiwarki grafiki od Google). Po kliknięciu w interesujący nas obrazek otrzymujemy od razu kolejne propozycje, które odnoszą się do tego konkretnego obrazka (pina). W ten sposób możemy wielokrotnie zagłębiać się w dany temat i odkrywać coraz to ciekawsze rzeczy. Przeważnie Pinterest jest kojarzony z taką tematyką jak przepisy kulinarne, wystrój wnętrz, moda i uroda, czy rękodzieło. Jednak uważam, że na tym portalu bez problemu znajdziemy inspiracje związane absolutnie z każdym tematem.

Make Magazine

Trzecim miejscem, do którego często sięgam po pomysły jest Make Magazine. Poza tradycyjnym dwumiesięcznikiem Make Magazine jest też sporym portalem internetowym zawierającym bardzo dużo wartościowych oraz profesjonalnie przygotowanych poradników z przeróżnymi projektami. Również polecam zapisanie się na newsletter, gdzie otrzymamy co tydzień dawkę nowych pomysłów oraz inspiracji na różne projekty DIY.

YouTube

Już jakiś czas temu YouTube stał się drugą co do wielkości wyszukiwarką w internecie. Oprócz oglądania różnych filmów rozrywkowych, na YouTube’ie znajdziemy też masę przeróżnych poradników, czy pomysłów na projekty DIY. Wystarczy tylko wpisać w oknie wyszukiwania kategorię, która nas interesuje i otrzymamy mnóstwo filmów, które pokazują, co stworzyli użytkownicy z całego świata. Osobiście uważam, że forma wideo jest najlepszym sposobem na pokazanie innej osobie, jak coś zbudować. Nawet najbardziej szczegółowy poradnik w formie pisanej nie przedstawi w sposób jasny i czytelny wszystkich elementów procesu realizacji danego projektu.

Przykładowe kanały związane z majsterkowaniem, czy tworzeniem na YouTube, które subskrybuje to:

5 sposbów na

The Q

I like to make stuff

Jimmy DiResta

DIY.org

Ostatnim miejscem jest strona diy.org. Jest to serwis skierowany głównie do dzieci, ale uważam, że każdy może z niego korzystać bez względu na wiek. Na stronie diy.org znajduje się katalog z różnymi sprawnościami. Może to być np. Astronom, Pszczelarz, Botanik, Mechanik Rowerowy, Hacker, Krawiec, etc. W ramach każdej sprawności znajduje się lista różnych zadań (projektów), które trzeba wykonać, aby dostać odznakę np. Mechanika Rowerowego. Kiedy klikniemy w dane zadanie, to widzimy, jak zostało ono zrealizowane przez innych użytkowników oraz otrzymujemy różne poradniki pomagające nam w realizacji zadania (w moim filmie dokładnie pokazałem, jak to wszystko wygląda). Moim zdaniem jest to świetna strona z mocnym elementem grywalizacyjnym, która na pewno spodoba się zwłaszcza młodszym majsterkowiczom. Jednak sądzę, że każdy (nawet dorosły) powinien znaleźć tam coś interesującego dla siebie.

To są moje miejsca w internecie, z których czerpię nowe pomysły oraz inspiracje na projekty DIY. Jestem bardzo ciekaw skąd Wy czerpiecie nowe pomysły? Jeśli chcielibyście podzielić się Waszymi propozycjami, to śmiało piszcie w komentarzach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.